Login · Register
Luty 20 2018 04:10:45
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

4
13-04-2016 12:01
hallo

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 10
· Najnowszy użytkownik: Tank


Czy można zabić 70 letnią tradycję? Można! Więc nie pozwólmy!
SmiercCzy można zniszczyć 70 letnią tradycję? Można! Więc nie pozwólmy!

Dziś okazało się, czym jest Odra Malczyce dla naszej „ukochanej” Gminy. Powiedzmy sobie wprost wrzodem na dupie, którego bardzo chętnie by się pozbyli, ale jest kilku wariatów (niektórzy nazwali nas oszołomami), którzy za wszelką cenę będą bronić 70 letniej tradycji.

Dzisiejszy dzień to jawne skurwy…ństwo! Nie mam nic do innych klubów, czy organizacji działających w granicach gminy, bo chwała ludziom za to że chcą, ale podział pieniędzy, to kpina! Chyba cała ta komisja dzieląca nieswoje pieniążki, nie ma zielonego pojęcia o tym jakie potrzeby ma klub grający w A Klasie, utrzymujący dwa duże obiekty sportowe (z czego jeden w czerwcu jest corocznie totalnie niszczony w gminne, festynowe tańce-hulańce), drużynę seniorów, juniorów, młodzików, żaków i żaczków, a klub bawiący się w piłkę w B lub C Klasie bez zespołów młodzieżowych. No ale ważne, że swoją robotę zrobili i wbili kolejny gwóźdź do trumny piłkarzom, kibicom i ludziom spod znaku Odry Malczyce. Do wczoraj z pewną grupą ludzi wierzyłem, że jesteśmy jeszcze wizytówką gminy, a jednak miałem płonne nadzieje. Gmina Malczyce nas nie chce! Zaplecze na stadionie przy ulicy Polnej, to skansen, gdzie niebawem będzie można, kręcić filmy o powojennej Polsce. Może takie plany ma gmina, bo chwalą się ruinami papierni i zgliszczami po cukrowni, to fajnie będzie pochwalić się ruinami stadionu piłkarskiego. Tylko chluby Malczycom to nie przynosi, a wręcz przeciwnie. Przyjeżdżają zespoły z maleńkich miejscowości , to mają ubaw po pachy. Przybyła drużyna Śląska Wrocław, przecierali oczy, bo takiej Gruzji to na zgrupowaniu w Gruzji nie widzieli. No i najważniejsze Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, swego czasu związany z Odrą, Andrzej Padewski wspomniał żartobliwie „Od tylu lat nic się nie zmieniło! Fajnie przypomnieć sobie stare czasy”. Ten sam Pan Prezes na chwilę obecną ma ogromne zastrzeżenia co do naszego zaplecza na stadionie. Nie ukrywam, że oficjalnie dostaliśmy ostrzeżenie i niebawem możemy spodziewać się kar odnośnie naszych szatni piłkarskich. Trudno mogliśmy się tego spodziewać, ale skoro tak jest na rękę Gminie Malczyce, to nikt sobie z tego nic nie robi.

Dlaczego tak ostro o swojej gminie skoro promuje sport? No dlatego, że ta promocja to fikcja! Turniej o Puchar Wójta, śmiech przez łzy! Głowa gminy organizuje turniej piłki halowej i życzy sobie wpisowe? Takie rzeczy tylko w Malczycach! Gmina o nas dba, przecież mamy jeszcze „Biegaj z nami Malczycami”. Oczywiście, fajnie jest pobiegać ale co to za dyscyplina sportu „Bieganie po polach”? Najwyraźniej sami miłośnicy biegów w tej gminie i królująca nie tylko w Polsce ale i w całej Europie piłka nożna nie ma dla nich znaczenia.

Dlaczego tak się pieklę o te pieniądze, przecież Odra Malczyce dostała całe 1000 zł więcej niż w zeszłym roku? Bo to jest jakiś złośliwy żart! Bo koszty utrzymania co roku rosną, a nie maleją! Bo Odra Malczyce ma na dzień dzisiejszy o kilkadziesiąt zawodników więcej! Bo te kilkadziesiąt zawodników, to młodzież i dzieci z tej miejscowości i okolic, i tylko tu pod ręką profesjonalnych trenerów nabędą umiejętności w grze w piłkę nożną! Bo Odra dzięki rozwojowi pragnie w przyszłości reprezentować Malczyce w wyższej klasie rozgrywkowej! Bo Odra czy tego obecne władze gminy chcą czy nie, musi istnieć! Bo Odra jest częścią historii Malczyc, częścią dumy Malczyc, sercem sportu w Malczycach, a to serce nigdy bić nie przestanie!
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?